sobota, 14 maja 2016

Aborcja - nieetyczne postępowanie czy ratowanie życia?

Na religii, w kościele, a nawet w internecie i prasie aż huczy od historii związanych z aborcją, powikłaniami po niej i zdaniem kościoła na ten temat, zatem jeśli jesteś mocno wierzący/a i nie chcesz słuchać mojej prawdy o księżach, proszę, opuść tę notkę, zanim mnie shejtujesz :)

Według definicji znalezionych w internecie aborcja jest to przerwanie życia ludzkiego w okresie płodowym za zgodą matki. W Polsce jest to nielegalne i tylko na podstawie jednego z 3 przypadków można ją usunąć:
a) Zagrożenie życia matki lub dziecka
b) Nieodwracalne upośledzenie płodu
c)  Ciąża kazirodcza lub gwałt.

Niedawno było przeprowadzane referendum w sprawie całkowitego zakazu aborcji w Polsce. Wywołało to liczne protesty, bójki i kłótnie pomiędzy ludźmi. 
Generalnie jestem ZA aborcją. W kilku punktach postaram Wam się wyjaśnić mój punkt widzenia na ten cały cyrk związany z aborcją.

1. Wolność osobista.
Każda kobieta ma prawo decydować o samej sobie i jeśli jest już święcie przekonana, że chce dokonać aborcji nie ze względu na "wpadkę", ale w oparciu o jeden z tych trzech przykładów, to powinna to zrobić i żaden ksiądz, burmistrz, psycholog a nawet prezydent nie powinni się wypowiadać na ten temat. 

2. Myśl o dziecku.
Jeśli jesteś kobietą/dziewczyną, pomyśl:
Co by się stało, gdybyś była w ciąży i nagle okazałoby się, że Twoje dziecko urodzi się martwe lub sparaliżowane? Chciałabyś trzymać na rękach to, co nosiłaś pod sercem 9 miesięcy w dodatku martwe? Przywołam tutaj przykład prof. Chazana, który nie dokonał aborcji mimo próśb matki 
i podparciem się argumentem "a" i "b" zawartymi powyżej. Pomyślcie sobie, co czuła matka, która trzymała swoje maleństwo bez połowy głowy, ze  zwisającym jednym oczkiem, mózgiem w środku pustym w dodatku na wierzchu i rozszczepem całej twarzy?
Matka będzie miała do końca życia uraz, bo dziecko spod jej serca, któremu już kupiła ubranka będzie umierało w męczarniach przez pożal się Boże ratownika, który nie chciał uratować najzwyczajniej w świecie psychiki matki ani uczuć dziecka po porodzie. To jego należy nazwać zabójcą, a nie lekarzy dopuszczających się aborcji.
Jeśli dziecko urodziłoby się sparaliżowane, to przecież nie dość, że Ty się będziesz się do końca życia męczyć (uwierzcie, sparaliżowane dziecko to żadna przyjemność) to jeszcze Twoje dziecko nie będzie mogło grać w piłkę, nie będzie mogło powiedzieć "kocham Cię mamo" czy też będzie całe życie warzywem. 
Chciałabyś na to wszystko patrzeć? Zastanów się, zanim podważysz ten argument wiarą czy czymś jeszcze innym.

3. "Wiesz dziecko drogie ile bierzemy za chrzest?"
Specjalnie udałam się na sąsiednią parafię, by zrobić wywiad z pewnym znajomym księdzem, który, gdy mu go pytałam, to  podpierał cały czas, że to jest nieetyczne i jest to zabójstwo człowieka. Gdy mu cały czas podawałam kontrargumenty i podawałam przykłady, które były bardzo znaczące i objaśniały moją tezę dlaczego jestem za, w końcu się zdenerwował i wyrzucił mnie z plebanii.
Następnego dnia zadzwonił do mnie i w całej rozmowie zaczął mnie przepraszać za swoje postępowanie i ponownie zaprosił na wywiad. Z racji tego, że mam dość blisko do plebanii ubrałam się i wyszłam. 
Gdy znów zaczęliśmy o tym rozmawiać padło hasło "Wiesz dziecko drogie ile bierzemy za chrzest?". Wstrząsnęło mną. Dawno już się nie spotkałam z odpłatnym chrztem. Gdy wyjaśnił mi jakie kolosalne sumy potrafią uzbierać w ciągu dnia na tacy + chrzest i inne uroczystości związane z sakramentami, to nie chciało mi się wierzyć...
To straszne, że nawet duszpasterze nawet są tak łasi na pieniądze. 

Na koniec dodaję 3 DRASTYCZNE ZDJĘCIA dzieci, które żyły tylko przez parę minut.

                                                Choroba nazywana cyklopią (jedno oko).
                                           Chciał/abyś trzymać takie martwe maleństwo 
                                                 patrzył/abyś spokojnie jak się męczy?
Płód arlekin. Spoczywaj w pokoju, 10 minutowe
maleństwo.
Syrenowość kończyn. Świat przeprasza Cię
za Twoją niewinną śmierć.



9 komentarzy:

  1. Mnie generalnie przerażają kobiety, które NIE SĄ pro-choice. W Krakowie (nie wiem, czy też nie w innych miastach Polski) zbierają podpisy za ustawą antyaborcyjną. Ja jestem przerażona, do jakich konsekwencji to może doprowadzić. Tym bardziej nie rozumiem kobiet, które się na to zgadzają.
    Jak zawsze - jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze... Widocznie kler ma zbyt niski dochód z pogrzebów.
    Pozdrawiam Cię ciepło :) #popieramdziewuchy
    [entyraz.wordpress.com]

    OdpowiedzUsuń
  2. Opisałaś swoje zdanie i mimo, że się z nim nie zgadzam, jestem pewna, że z pewnością trafi w oczy tych, którzy mają podobny punkt widzenia. Życie nie składa się tylko z prostych wyborów i piękna. To kumulacja cierpienia i ciężkich wyborów. "Wielu spośród żyjących zasługuje na śmierć. A niejeden z tych, którzy umierają zasługuje na życie. Czy możesz ich nim obdarzyć? Nie bądź więc tak pochopny w ferowaniu wyroków śmierci, nawet bowiem najmądrzejszy nie wszystko wie."~~John Ronald Reuel Tolkien. Nie ma ludzi nieomylnych, nawet lekarze często kłaniają się w stronę cudów, jakie pojawiły się na ich oczach. Życie pozostanie życiem. Oto moje zdanie http://onlybyme7.blogspot.com/2016/04/my-turn.html Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To tylko moje zdanie. Każdy ma prawo mieć własne. Dziękuję, że myślisz, że notka trafi dalej <3
      Pozdrawiam :)

      Usuń
    2. Naprawdę?! Naprawdę cytujesz Tolkiena?! Czy jego wers z książki (a może raczej z filmu?), należy przenosić na rzeczywistość? I na litość boską, dlaczego niektórzy uważają się za Boga i chcą narażać takie maleństwa na cierpienia? Nie lepiej usunąć odpowiednio wcześnie i nie pozwolić im cierpieć? Przerażasz mnie! Od czegoś mamy cywilizację.

      Usuń
  3. Ja jestem zdania, iż każde życie trzeba chronić, ale patrząc na tez zdęcia tutaj. Tych biedactw, które są takie niewinne,a raczej były [*] to aż mi się płakać chce. Pozdrawiam i Zapraszam do mnie ENJOY ♥

    OdpowiedzUsuń
  4. Widziałam dużo zdjęć na wykładach, ale takich jeszcze nie. Są one przerażające, ale dają do myślenia. Dobrze, że zdecydowałaś się na ten post. Zawsze byłam przeciwna aborcji, ale po tym wpisie rozważę sobie to jeszcze raz.

    jejinspiracje.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  5. Chore dzieci pozwolił bym usuwać ale dla bab które chcą "aborcji na życzenie" to powinno być specjalne miejsce w piekle!!!

    OdpowiedzUsuń